Новини

Як вибрати матеріали для зони біля басейну?

Задоволення від контакту з водою починається від зіткнення з твердою поверхнею, так званої, пляжної зони. Чи буде це приємно, а, головне, безпечно? Обговоримо докладніше …

Фактори вибору матеріалу

Облаштування зони навколо басейну – важливий момент, який необхідно врахувати при покупці водойми. Зазвичай в стандартну пропозицію про продаж композитного, поліпропіленового, скловолоконого басейну або будівництві бетонного включені необхідний комплект обладнання для експлуатації, а також опції на вибір (обігрів, підсвічування, озонування та інші).

Тому розглядаючи різні варіанти басейнів, обов’язково поцікавтеся у консультанта, який тип матеріалів підійде для обробки зони навколо чаші. При цьому необхідно врахувати:

  • Розташування басейну на ділянці або всередині приміщення
  • Довговічність обраної чаші
  • Тип накриття для басейну
  • Сезонність використання

Далі, вибираючи з безлічі пропозицій, представлених в даний момент на ринку, необхідно пам’ятати, що головне – це ваша безпека. Плитка або дошка, зовнішній вигляд яких вам сподобався, повинна відповідати таким якостям:

  • Відсутність ковзання при намоканні
  • Висока вологостійкість
  • Стійкість до утворення цвілі і мікроорганізмів
  • Стійкість до впливу миючих засобів
  • Стійкість до вигоряння під впливом ультрафіолету.

Види матеріалів

15_керамикаВсі матеріали, що використовуються для облаштування босоніжної зони можна умовно розділити на дві групи: натуральні і композитні. Однак ця ознака не є вирішальним у визначенні якості. До натуральних відносяться: мармур, граніт, різні види натуральних каменів, дошки з цінних порід дерева. До композитних – копінговий або бортовий камінь, керамограніт, терасна дошка.

Зону біля водойми можна також засипати просіяним річковим піском або галькою. Таке покриття максимально відтворить природний вигляд. Однак, для плавального басейну контакт води з піском небажаний. Пісок довго сохне і легко потрапляє в воду. А ходити по гальці босоніж хоч і корисно, але не дуже приємно.

Натуральні матеріали

15_МраморМармур і граніт – це ексклюзивні матеріали, що вимагають особливого ставлення. Мармур має унікальну якість відбивати сонячне світло, повністю змінюючи простір. Ціна за 1 м2 мармуру або натурального каменю, в залежності від сорту, родовища, товщини, якості обробки може досягати від 50 до 1500 у.о.

До особливостей натурального каменю відносяться особливі вимоги по догляду: звичайні миючі засоби можуть зіпсувати його зовнішній вигляд. Крім того, при довгому контакті з водою поверхня деяких сортів мармуру змінює колір і тьмяніє. Важливою особливістю є той факт, що полірований граніт при намоканні стає слизьким і вимагає нанесення покриття протиковзання

Особливостями і натурального каменю і керамограніта є те, що вони нагріваються на сонці. Тому для зони відпочинку і доріжок необхідно передбачити навіси.

Дошки з цінних порід екзотичних дерев не нагріваються. Такі сорти як тик, масарандуба, бангкірай, мають достатню стійкість до температурних деформацій, але вимагають додаткової обробки поверхні і дбайливого догляду. Однак, що може зрівнятися з природною красою і теплим відчуттям від контакту з дерев’яною поверхнею?

Композитні матеріали

15_борт каменьКерамічна плитка і керамограніт – більш універсальний матеріал для обробки вологих зон. Зовнішній вигляд їх може повторювати природну красу мармуру або дерева. Керамограніт для підлоги не ковзає і витримує постійний контакт з водою.

Копінговий або бортовий камінь також відносяться до штучних матеріалів, хоча в їх склад входять виключно натуральні компоненти: білий цемент, мармурова крихта, вода, пісок. При намоканні він не стає слизьким, витримує постійний контакт з водою і не тріскається. Бортовий камінь може бути виконаний в різній колірній гаммі. Досить широкий діапазон типорозмірів дозволяє виконати укладання не просто якісно, але і поекспериментувати з індивідуальним дизайном.

Терасна дошка

15_террасная доскаТерасна дошка являє собою деревно-полімерний композит (ДПК), виконаний з суміші подрібненої деревини і термопластичних полімерів з додаванням незначної кількості присадок і барвника.

На сьогодні терасна дошка є найбільш затребуваним матеріалом для обладнання босоніжної зони. І цьому є ряд логічних пояснень: терасна дошка має зовнішній вигляд натуральної деревини, приємна на дотик, без сучків і при цьому не схильна до температурних деформацій, вигоряння на сонці, впливу миючих засобів. У терасній дошці не заводиться грибок і пліснява.

Високі експлуатаційні показники дошки роблять її придатною для обладнання зони біля басейну, тераси, причалів як в приватних будинках, так і на об’єктах громадського призначення з великою прохідністю. Дошка не вимагає додаткової обробки, її не треба демонтувати на зиму при консервації басейну.

Особливості використання терасної дошки стосуються технології її укладання. Недобросовісні або недосвідчені будівельники можуть запропонувати заощадити і покласти терасну дошку на дерев’яні лаги. Робити це не слід, так як фізико-хімічний склад натуральної деревини та терасної дошки розрізняється і з часом на поверхні виникнуть деформації.

Компанія Б.Н.В. Басейни пропонує терасні дошки вітчизняних (TardeX) і провідних зарубіжних виробників Німеччини, Угорщини, Малайзії (Megawood, Legro, Bruggan, Mirradex). Питома вага деревних волокон в дошках преміум рівня досягає 75%, а термін експлуатації більше 25 років.

Грамотно підібрати оздоблювальні матеріали та купити терасну дошку в Києві, Дніпрі, Львові та інших містах можна в компанії Б.Н.В. Басейни.