Новини

Що приховують від нас стародавні цивілізації? Або історія виникнення басейну?

Стародавні Греки, які додавали здоров’ю тіла і духу величезне значення, говорили про людину невиховану і некультурну наступні слова: «не вміє ні читати, ні плавати». Про історію виникнення басейну, його значення в суспільному житті ранніх цивілізацій наша сьогоднішня стаття.

Роль басейнів в античному світі

25_0Численні розкопки древніх поселень, малюнки і фрески із зображенням картин світського життя доводять той факт, що басейни існували у всіх великих містах ранніх цивілізацій Стародавньої Греції, Риму, Єгипту, країнах Сходу. Поняття гігієни та процедури обмивання були звичайною справою для кожної нормальної людини.

Стародавня Греція подарувала сучасному світу не тільки філософські праці відомих мудреців Піфагора, Евкліда, Архімеда. Греція заклала основи демократії і стала батьківщиною Олімпійських ігор. Якщо перші 13 років змагання проводилися виключно з бігу, то з часом список олімпійських видів спорту збільшився і включив до свого складу спортивне плавання. Цікаво, що в Японії ще за кілька століть до нашої ери також проводилися змагання з плавання.

У Римській імперії воду цінували понад усе. Римляни придумали перший водопровід, по якому вода зі схилів місцевих пагорбів проходила через вугільні, піщані і трав’яні фільтри і надходила в численні фонтани, лазні, приватні вілли і водойми для утримання риб. Слово «фонтан» у перекладі означає «джерело». Фонтани в Римі були спадаючими і призначалися для водопостачання, а не просто для прикраси вулиць міста.

Довгий час вважалося, що грубими варварами були македонці. Однак, розкопки столиці Македонії , що нещодавно закінчилися, говорять зворотне. Саме там був знайдений найбільший «свіжий» басейн античного світу. Ця знахідка підтверджує факт розвитку культури спортивного плавання. Насправді спортивним плаванням займалися і в інших античних країнах і містах, розташованих далеко від узбережжя моря.

Загадковий Схід також з особливим трепетом і повагою ставився до стихії води, наділяючи її цілющими властивостями. У водоймах проводилися не тільки очисні процедури купання, але й церемонії обмивання, які мають глибокий релігійний характер.

Водойми були обов’язковим елементом гаремів і будинків заможних громадян. Для решти жителів будували громадські басейни. Зрозуміло, зовнішній вигляд басейнів був мало схожий на сучасні високотехнологічні водні споруди. Адже в античні часи басейни будувалися з кам’яних блоків, з’єднаних по швах смолою.

Басейни в епоху середньовіччя

The beauty of historical workmanship in Bath UK

The beauty of historical workmanship in Bath UK

З приходом до влади церкви з її жахами інквізиції, басейни і лазні були визнані аморальними і такими, що розбещують. Що говорити про громадські басейнах для звичайних жителів, якщо в одному з найрозкішніших палаців – королівському Версалі не було навіть вбиралень. Звідси всі біди, невігластво,  епідемії…

Побувавши за стінами східних палаців шейхів і побачивши розкішні басейни, Хрестоносці зробили спробу реанімувати практику обмивання. Але охоронці «моральної чистоти і порядку» визнали ідею вкрай непристойною і богохульною. Так і хочеться відзначити, в які ж прекрасні часи ми з вами зараз живемо!

Відродження басейнів

25_3Басейни як елемент міської архітектури і частина суспільного життя, стали відроджуватися в 19 столітті. Перший критий басейн був побудований в Англії в 1830 році, а перший громадський в Бремені в 1877 році. Після чого в Німеччині до початку 20 століття було побудовано понад сто басейнів. Саме німці з їх уважним інженерним підходом заклали основи систем водопостачання, вентиляції і фільтрації води в сучасних басейнах.

Двадцяте століття – це час революційних рішень та інноваційних технологій в будівництві басейнів. На зміну звичним конструкціям з бетону приходять нові матеріали. Американські та європейські заводи-виробники пропонують готові чаші зі скловолокна і композиту. Компанія Б.Н.В. Басейни пропонує скловолоконні і композитні басейни від українського виробника. З метою зробити покупку басейну максимально доступною кожному українцеві, компанія Б.Н.В. Басейни працює безпосередньо з провідними вітчизняними та зарубіжними виробниками чаш і обладнання. Зателефонуйте за телефоном гарячої лінії 0-800-502-901 та дізнайтеся про вигідні умови придбання і обладнання басейнів в Києві, Дніпрі Львові та інших містах України.