Новини

Навісна система фільтрації: який обрати насос? 

У попередніх статтях ми вже розповідали про головну перевагу навісної системи фільтрації – відсутність складної системи труб. У багатьох виникло питання, на яку глибину басейну розрахована навісна система фільтрації?

Навісна система фільтрації розміщується в спеціальному коробі, який встановлюється на борту басейну. Відомо, що велика частина сміття спочатку плаває зверху. Щоб видалити бактерії, пил, волосся з поверхні басейну використовують скіммер – пристрій для забору верхніх шарів води. За допомогою цього пристрою забруднені шари потрапляють в фільтр.

Але яким чином відбувається очищення глибоких шарів води, якщо навісна система виключає прокладання труб в ґрунті і в конструкції чаші? Відповідь проста: забір води з глибинних шарів басейну і забезпечення її надходження в фільтр забезпечує насос.

Навісна система фільтрації компанії Б.Н.В. вже має в своєму складі насос необхідної потужності, що дорівнює за параметрами пропускної здатності фільтра.

Насос для басейну

Filter_BNV_SEO7_3Серце басейну – це водяний насос. Без нього вода очищатися не буде. Даний агрегат запускає циркуляцію води, забезпечуючи, таким чином, дію всіх інших процесів: фільтрації, обігріву, знезараження, протитечії, гідромасажу.

Залежно від завдання, виділяють наступні групи насосів:

• Фільтруючі (насоси-фільтри)

• Самовсмоктуючі

• Циркуляційні насоси зі звичайним всмоктуванням

• Теплові – для обігріву

Фільтруючі насоси

Для невеликих надувних або каркасних басейнів одного фільтруючого насоса буде досить. Термін служби такого насоса, як правило, дорівнює терміну служби басейну і складає близько 3-х років або приблизно 2000 годин роботи. Важливо знати, що насоси-фільтри прибирають сміття, яке ще не встигло осісти на дно. Тому, якщо його потужності не вистачить – зливати воду для очищення дна басейну все-таки доведеться.

Самовсмоктуючі  насоси

Для функціонування стаціонарних басейнів, які використовуються часто або впродовж всього року, застосовуються самовсмоктуючі насоси. Це основний агрегат, який не тільки забезпечує роботу фільтра, але і якщо потрібно – системи нагріву і знезараження.

Важливо, щоб продуктивність фільтра і насоса збігалися. Інакше вода не буде встигати очищатися, або фільтр швидко вийде з ладу. Компанія Б.Н.В. пропонує фільтраційні системи, укомплектовані насосами Kripsol (Іспанія).

Даний тип насоса розташовують над дзеркалом води, тому що він здатний піднімати воду з глибини від 1,8 до 12 метрів. Саме тому компанія Б.Н.В. пропонує навісну систему, в якій фільтр, насос, системи знезараження і нагрівання води, теплообмінник розташовані в спеціальному корпусі, який встановлюється на борт басейну. Виконаний зі скловолокна, товщиною 4-8 мм, навісний корпус надійно захищає обладнання і виглядає максимально естетично.

Циркуляційні насоси

Для виконання локальних завдань, наприклад, озонування, створення зустрічної течії, гідромасажу, застосовуються більш прості агрегати – додаткові циркуляційні насоси. Вибирати їх необхідно виходячи з необхідних завдань. Для створення протитечії і рівномірного розподілу дезінфекційної хімії достатньо придбати звичайний низьконапірний насос. Якщо ви хочете насолоджуватися водними атракціонами, вибирайте насоси потужністю не менше 2кВт.

Теплові насоси

Якщо циркуляційний насос перекачує воду, то тепловий насос – низькопотенційну енергію навколишнього середовища. Земля, ґрунтові води і повітря містять деяку кількість тепла, яке даний пристрій акумулює, перетворює її в теплову. На даний момент теплові насоси це найекономічніший спосіб підігріву води в басейні.

Докладні розрахунки, що враховують такі чинники, як вентилювання і кондиціонування повітря в приміщенні, здатні призвести тільки фахівці. Компанія Б.Н.В. пропонує обладнання для басейнів, спираючись на складні інженерні розрахунки і власний 24-х річний досвід в будівництві та обслуговуванні бетонних, композитних, поліпропіленових інших видів басейнів.

Характеристики насосів

Filter_BNV_SEO7_1З призначенням різних видів насосів ми визначилися. Тепер розглянемо параметри, які необхідно врахувати при виборі насоса для правильної експлуатації басейну:

1. Максимальний обсяг води в басейні

2. Наявність попереднього фільтра і його місткість

3. Продуктивність насоса, яка характеризується кількістю кубометрів води, що прокачується за годину, і глибиною, з якої насос здатний піднімати воду

4. Максимальна температура води, при якій насос здатний працювати;

5. Який рівень тиску витримує?

6. Рівень шуму

7. Тип води, для якої призначене обладнання? (Якщо ви плануєте використовувати морську воду, то вибирайте насос з корпусом з бронзи, а не з пластику.)

Завдання даної статті – дати мінімально необхідний обсяг інформації, який допоможе вам зробити правильний вибір басейну з необхідним комплектом устаткування і розумно розпорядитися бюджетом.

Купити басейн під ключ в Києві Дніпрі, Харкові, Львові та інших містах України можна, звернувшись в компанію Б.Н.В.

Дізнайтеся більше про відповідний саме вам типі басейну, накриття та обладнанні на сайті https://bnv.ua/ або за телефоном гарячої лінії: 0-800-502-901.